BudgetLab

İşletmenize Esneklik ve Hız Kazandıran Bütçe Uygulama ve Raporlama Çözümü

Her Sektöre Uygun Yapı

İster kurumsallaşma yolundaki bir aile şirketi olun, ister farklı sektördeki şirketleri barındıran şirketler grubu, ister sektöründe öncü bir şirket…

BudgetLab’le tanıştıktan sonra şirket yönetmenin ne kadar kolay olduğunu siz de göreceksiniz.

Bütçe Oluştururken Esneklik ve Hız

Boyutlara Göre Bütçeleme

BudgetLab, ölçüt boyutunda bütçelemeyle veri girişi yapılırken yüksek düzeyde hız ve kolaylık sağlar. Tutarlar belli bir yüzdeyle aylık artışlar halinde, enflasyon oranında, aylara eşit bölünerek veya mevsimsel etkiler hesaba katılarak girilebilir.

Miktar ve Tutar Bütçeleme

BudgetLab ile bütçeler tutar bazında yapılabildiği gibi miktar bazında da yapılabilir. Aynı bütçe içinde hem tutar hem miktar bazında veri girişi yapılabilir, ihtiyaç duyulduğu şekilde raporlanabilir.

Detaylı Yetkilendirme

BudgetLab, çok kullanıcılı ve kademeli bir yapı için kurgulandığından farklı seviyelere göre ileri derecede yetkilendirme yapılabilir. Aynı zamanda, Web ’de yayımlanacak raporlar için ayrı yetkilendirme yapılabilmektedir.

Dönem Bağımsız Bütçe Oluşturma

Farklı sektörlerin farklı dinamikleri göz önüne alınarak bütçe 6 aylık, 12 aylık veya istenen periyotta hazırlanabilir. Dönem sonu bütçe periyodunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Karar Verirken Doğru Analiz

Nakit Akış

ERP verileri ve oluşturulan bütçelerle işletmenin nakit akışını anlık olarak günlük, haftalık, aylık detayda takip edebilirsiniz. Nakit Akış ekranındaki fatura detayında ayrıntılara bakabilir, What-If mantığı ile gelir senaryosu oluşturabilirsiniz.

Oran Analizi

Mali tablo verileri, standart oranlarla durum skalası oluşturulup tablo veya grafik olarak görüntülenebilir. İşletmeye özel oran analizi ekleyebilir, standart oranları değiştirerek işletmeye özel hale getirebilirsiniz.

What-If (Senaryo) Analizi

Hazırlanan bütçeler üzerinde istenen bütçe kırılımında gelir, gider, maliyet detayında ister otomatik ister manuel olarak anlık senaryolar oluşturabilirsiniz.

Uygulamada Koordinasyon

Tanımlanabilir Bildirimler

Herhangi bir bütçe kalemiyle ilgili tanımlı e-posta adreslerine otomatik olarak bildirimler yapılabilir. Bu, “Aylık satış hedefine %10 kaldı” veya “Seyahat gider bütçesi doldu” gibi motivasyon veya uyarı amaçlı kullanılabilir.

İstenilen Dilde

BudgetLab ön tanımlı olarak Türkçe ve İngilizcedir. Sadece bir çeviri dokümanı sisteme entegre edilerek istenen dilde kullanılabilir.

Not Alma, Yorum Uyarı Ekleme

Program dışına çıkmadan her bileşen için istenilen bütçe hücresine ayrı ayrı yorum, açıklama veya not girişi yapılabilir. Böylece verinin neden o şekilde girildiğini her an takip edebilirsiniz.

Çoklu Para Birimi Seçebilme

Bütçeler ön tanımlı olarak yerel para birimi ve raporlama döviziyle hazırlanır. Raporlamalar da her para birimiyle yapılabilir.

Rapor Zamanlayıcısı

BudgetLab ile hazırlanan raporlar, istenilen bir zamanda kişilere otomatik olarak gönderilir. Bu sayede zamandan ve iş yükünden tasarruf sağlar.

Ve Daha Fazlası...

ERP Bağımsız

BudgetLab ERP bağımsız olarak çalışır. Herhangi bir ERP programından veri çekilerek bütçe hazırlanabilir, veri analizi yapılabilir.

İstenilen Dilde

BudgetLab ön tanımlı olarak Türkçe ve İngilizcedir. Sadece bir çeviri dokümanı sisteme entegre edilerek istenen dilde kullanılabilir.

Raporlara Web'den Erişim

Dashboard ekranında hazırlanan raporlar ve gerçekleşme verileri web ’de yayımlanabilir. Drill Down mantığı ile çalışan dashboard ile istenirse sunum yapılabilir ya da raporlar fatura detayına kadar izlenebilir.

Yüksek Hız ve Performans

BudgetLab performans odaklı program kurgusu, gerçekleşen veriyi çekerken ve analiz ederken kullanılan özel algoritmalar sayesinde bütçe uygulamasının her aşamasında yüksek hız ve performansla çalışır.

Özel Kodla Filtreleme

Her bütçe kalemi için eklenen özel kod alanlarıyla, gerçekleşen verileri çekme, rapor hazırlama vb. durumlarda özel filtreleme yapılabilir. Böylece binlerce satır arasından sadece ihtiyaç duyduğunuz alanları filtreleyebilirsiniz.

BudgetLab Hakkında

Türkçe