fbpx
KARİYER

Dokümanlar

Genel

Designer

Tasarımcı arayüzü

Eylem araç kutusu

Eylem araç kutusu, bir süreçte kullanılabilecek bütün eylemleri içerir. Eylem bileşenleri, Eylem Araç kutusundan fare ile sürüklenerek İşlem Tasarım Penceresine bırakılabilir.

Bilgisayarınızın ekran boyutuna ve çözünürlüğüne bağlı olarak, mevcut tüm eylem ikonlarını görebilmek için kaydırma çubuğunu kullanmanız gerekebilir.

Süreç gezgini

Süreç Gezgini’nde sistem için tasarlanmış olan klasörlerin ve süreçlerin listesi gösterilir. Klasörler bir klasör ikonu ile belirtilir ve süreçler de kırmızı veya yeşil renkte süreç ikonu ile gösterilir. Artı işaretli klasör ikonlarının üzerine çift tıklandığında klasör içeriği görebilecek şekilde açılır.

Kırmızı renkli ikonlar süreçlerin geliştirilme veya test aşamasında olduğunu, yeşil renkli ikonlar ise sürecin yayımlanmış olduğunu gösterir. Süreç Gezginindeki öğelerde, yeni süreç ve klasör yaratmak da dâhil olmak üzere çeşitli süreçler yapabilirsiniz.

Veri elementleri gezgini

Bir süreçle ilgili veri öğeleri “Veri Öğesi Gezgininde” listelenir. Bu alanda yalnızca Süreç Tasarım Penceresinde aktif olan süreç ile ilgili veriler gösterilir.

Süreç tasarım alanı

Süreç Tasarım Penceresinde aktif olan süreç gösterilir. Yeni süreç için bu pencere boş olarak gelir. Eylem ikonları ve bağlantılar süreci oluşturan eylemleri ve iş akışını gösterir.

Bu pencerenin boyutları değiştirilebilir ve süreçle ilgili daha fazla veya daha az ayrıntıyı göstermek üzere görüntülenen süreçler yakınlaştırılabilir veya uzaklaştırılabilir.